Bez kategorii

FOTONA – świeżość dla każdego

Udostępnij

Zabiegi laserowe kojarzą się najczęściej z likwidowaniem blizn, długą rekonwalescencją, czerwoną twarzą i łuszczącą się skórą. Tymczasem najnowsze lasery posiadają procedury, które pozwalają po prostu: cudownie odświeżyć, wygładzić i rozjaśnić skórę – bez żadnych cierpień po terapii.  Przykładem takich właśnie kuracji są delikatne, odświeżające zabiegi laserem FOTONA.

 

Co łączy dermatologów i lekarzy medycyny estetycznej? Miłość do pięknej skóry! To właśnie ona decyduje o tym, czy wyglądamy świeżo i atrakcyjnie. Specjaliści obu tych dziedzin zgadzają się, że zdrowa, promienna, pełna blasku cera to podstawa. Kiedy skóra jest w doskonałej kondycji – jedna czy dwie zmarszczki czy nawet siwe włosy – nie stanowią żadnego problemu a raczej są swoistym atrybutem naturalności i prostoty. Złotym standardem w dermatologii są peelingi chemiczne. Odpowiednio dobrane substancje aktywne działają wielotorowo – likwidując problemy z jakimi boryka się skóra i powodując jej głęboką, odmładzającą przebudowę.

 

W medycynie estetycznej w czołówce najskuteczniejszych zabiegów znajdują się nowoczesne terapie laserowe. Ich działanie jest wyjątkowo skuteczne, spektakularne a przy okazji innowacyjne technologie pozwalają pacjentowi niemal natychmiast po zabiegu wrócić do normalnego życia.

Nie chodzi o to, która z metod jest lepsza, bo każdy dobry lekarz potwierdzi, że najlepsze efekty daje synchroniczne łączenie ze sobą różnych technik. Takie podejście do dbania o skórę, oraz odpowiednia dieta, suplementacja i ruch – to przepis nie tyle na wieczną młodość, bo nie da się zatrzymać całkowicie procesów starzenia się – ale na świetny, atrakcyjny wygląd i doskonałe samopoczucie przed długie lata. Współpraca dermatologa i lekarza medycyny estetycznej to nowy, światowy trend medycyny holistycznej  – warto go wypróbować, bo daje niesamowite efekty.

 

FOTONA – przełom w myśleniu o zabiegach

To niezwykle innowacyjne urządzenie. Bazą jego konstrukcji jest synergiczna współpraca dwóch laserów. Energia ablacyjnego lasera erbowo-yagowego (2940 nm) jest  wysoce absorbowana przez  wodę, czyli docelowym chromoforze w odświeżaniu skóry. Dzięki temu może działać na skórze z mikromilimetrową precyzją i niewielkim przewodnictwem cieplnym, ograniczając  do minimum niepożądane efekty takie jak zmiana koloru skóry czy rumień oraz bardzo skracając czas rekonwalescencji.

Laser neodymowo-yagowy jest tu idealnym uzupełniniem. Wiązka laserowa głęboko penetruje w skórę, wywołując efekty termiczne bez uszkadzania jej powierzchniowych warstw. Ponadto jednorodna absorbcja w skórze i niska w melatoninie zapewniają bezpieczeństwo dla wszystkich rodzajów skóry.

 

Przyjemne napięcie

Jednym z etapów odmładzającej procedury FOTONA 4D, jest szybkie i bezpieczne podgrzanie skóry trybem PIANO. Lekarz może wykonywać pełną, kilkuczęściową terapię ale może też wybrać tylko poszczególne etapy kuracji, tak aby jak najlepiej dopasować zabieg do kondycji i oczekiwań pacjenta. W procedurze PIANO energia dostarczana jest aż do tkanki podskórnej przy użyciu bardzo długiego impulsu lasera neodyowo-yagowego. Zabieg jest szybki i głowica jedynie delikatnie przesuwa się po policzkach, brodzie i czole. W razie potrzeby można też rozszerzyć zabieg na szyję i dekolt. Podczas tej terapii skóra właściwa jest podgrzewana jednorodnie bez wysokiego, początkowego wzrostu temperatury w naskórku – czyli bez poparzenia zewnętrznej warstwy. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu długich, trwających od 1,5 do 5 sekund, impulsów wiązki laserowej. Czas trwania impulsu jest dłuższy niż czas relaksacji termicznej naskórka oraz innych struktur skórnych. Co to oznacza dla pacjenta?  Dokładnie – całkowicie bezbolesne i komfortowe wykonanie zabiegu. Ogrzanie skóry właściwej prowadzi do fototermalnej neokolagenezy oraz skrócenia włókien kolagenowych czyli pięknego napięcia i ujędrnienia skóry. Naświetlanie skóry laserem eodymowo-yagowym w trybie PIANO, wykonuje się do momentu uzyskania na powierzchni skóry temperatury 40-42ºC. Fotona posiada specjalistyczny monitoring termiczny Matrix View. To ogromnie podwyższa poziom bezpieczeństwa zabiegów i ogranicza ich inwazyjność. Skóra jest pięknie napięta, wygładzona, zmarszczki i bruzdy stają się mniej widoczne i dużo płytsze.

 

Energetyczna gładkość

Bardzo ciekawą częścią procedury zabiegowej Fotona 4D  – która również może być wykonywana samodzielnie – jest delikatny peeling laserem erbowo-yagowym. To SUPERFACIAl czyli tak zwana „zimna ablacja”. Ta terapia też jest błyskawiczna. Polega ona na subtelnym odparowaniu jedynie wierzchnich warstw naskórka bez wywołania efektu termicznego w skórze. Ten peeling spektakularnie wyrównuje strukturę skóry, wygładza ją i rozjaśnia.

Bez względu na to, którą terapię wybierzemy jedno jest pewne: każdy zabieg pociąga za sobą konieczność używania filtra przeciwsłonecznego. Bez względu na jego rodzaj – skóra zawsze jest odrobinę bardziej wrażliwa. Pamiętajmy o tym aby troskliwie ją chronić przed słońcem.

 

 

Strona wyłącznie przeznaczona dla profesjonalistów

Dostęp do treści jest możliwy wyłącznie dla profesjonalistów – osób wykonujących zawód medyczny lub prowadzących obrót wyrobami medycznymi.

Potwierdzam, że wykonuję zawód medyczny lub prowadzę obrót wyrobami.

Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.
Przepraszamy, ale nasza strona internetowa jest przeznaczona wyłącznie dla osób wykonujących zawód medyczny lub prowadzących obrót wyrobami medycznymi zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

BTL POLSKA SP. Z O.O.

ul. Leonidasa 49,
02-239 Warszawa
tel. +48 22 667 02 76
fax. +48 22 667 95 39
E-mail: btlnet@btlnet.pl