Bez kategorii

FOTONA – świeżość dla każdego

Udostępnij

Zabiegi laserowe kojarzą się najczęściej z likwidowaniem blizn, długą rekonwalescencją, czerwoną twarzą i łuszczącą się skórą. Tymczasem najnowsze lasery posiadają procedury, które pozwalają po prostu: cudownie odświeżyć, wygładzić i rozjaśnić skórę – bez żadnych cierpień po terapii.  Przykładem takich właśnie kuracji są delikatne, odświeżające zabiegi laserem FOTONA.

 

Co łączy dermatologów i lekarzy medycyny estetycznej? Miłość do pięknej skóry! To właśnie ona decyduje o tym, czy wyglądamy świeżo i atrakcyjnie. Specjaliści obu tych dziedzin zgadzają się, że zdrowa, promienna, pełna blasku cera to podstawa. Kiedy skóra jest w doskonałej kondycji – jedna czy dwie zmarszczki czy nawet siwe włosy – nie stanowią żadnego problemu a raczej są swoistym atrybutem naturalności i prostoty. Złotym standardem w dermatologii są peelingi chemiczne. Odpowiednio dobrane substancje aktywne działają wielotorowo – likwidując problemy z jakimi boryka się skóra i powodując jej głęboką, odmładzającą przebudowę.

 

W medycynie estetycznej w czołówce najskuteczniejszych zabiegów znajdują się nowoczesne terapie laserowe. Ich działanie jest wyjątkowo skuteczne, spektakularne a przy okazji innowacyjne technologie pozwalają pacjentowi niemal natychmiast po zabiegu wrócić do normalnego życia.

Nie chodzi o to, która z metod jest lepsza, bo każdy dobry lekarz potwierdzi, że najlepsze efekty daje synchroniczne łączenie ze sobą różnych technik. Takie podejście do dbania o skórę, oraz odpowiednia dieta, suplementacja i ruch – to przepis nie tyle na wieczną młodość, bo nie da się zatrzymać całkowicie procesów starzenia się – ale na świetny, atrakcyjny wygląd i doskonałe samopoczucie przed długie lata. Współpraca dermatologa i lekarza medycyny estetycznej to nowy, światowy trend medycyny holistycznej  – warto go wypróbować, bo daje niesamowite efekty.

 

FOTONA – przełom w myśleniu o zabiegach

To niezwykle innowacyjne urządzenie. Bazą jego konstrukcji jest synergiczna współpraca dwóch laserów. Energia ablacyjnego lasera erbowo-yagowego (2940 nm) jest  wysoce absorbowana przez  wodę, czyli docelowym chromoforze w odświeżaniu skóry. Dzięki temu może działać na skórze z mikromilimetrową precyzją i niewielkim przewodnictwem cieplnym, ograniczając  do minimum niepożądane efekty takie jak zmiana koloru skóry czy rumień oraz bardzo skracając czas rekonwalescencji.

Laser neodymowo-yagowy jest tu idealnym uzupełniniem. Wiązka laserowa głęboko penetruje w skórę, wywołując efekty termiczne bez uszkadzania jej powierzchniowych warstw. Ponadto jednorodna absorbcja w skórze i niska w melatoninie zapewniają bezpieczeństwo dla wszystkich rodzajów skóry.

 

Przyjemne napięcie

Jednym z etapów odmładzającej procedury FOTONA 4D, jest szybkie i bezpieczne podgrzanie skóry trybem PIANO. Lekarz może wykonywać pełną, kilkuczęściową terapię ale może też wybrać tylko poszczególne etapy kuracji, tak aby jak najlepiej dopasować zabieg do kondycji i oczekiwań pacjenta. W procedurze PIANO energia dostarczana jest aż do tkanki podskórnej przy użyciu bardzo długiego impulsu lasera neodyowo-yagowego. Zabieg jest szybki i głowica jedynie delikatnie przesuwa się po policzkach, brodzie i czole. W razie potrzeby można też rozszerzyć zabieg na szyję i dekolt. Podczas tej terapii skóra właściwa jest podgrzewana jednorodnie bez wysokiego, początkowego wzrostu temperatury w naskórku – czyli bez poparzenia zewnętrznej warstwy. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu długich, trwających od 1,5 do 5 sekund, impulsów wiązki laserowej. Czas trwania impulsu jest dłuższy niż czas relaksacji termicznej naskórka oraz innych struktur skórnych. Co to oznacza dla pacjenta?  Dokładnie – całkowicie bezbolesne i komfortowe wykonanie zabiegu. Ogrzanie skóry właściwej prowadzi do fototermalnej neokolagenezy oraz skrócenia włókien kolagenowych czyli pięknego napięcia i ujędrnienia skóry. Naświetlanie skóry laserem eodymowo-yagowym w trybie PIANO, wykonuje się do momentu uzyskania na powierzchni skóry temperatury 40-42ºC. Fotona posiada specjalistyczny monitoring termiczny Matrix View. To ogromnie podwyższa poziom bezpieczeństwa zabiegów i ogranicza ich inwazyjność. Skóra jest pięknie napięta, wygładzona, zmarszczki i bruzdy stają się mniej widoczne i dużo płytsze.

 

Energetyczna gładkość

Bardzo ciekawą częścią procedury zabiegowej Fotona 4D  – która również może być wykonywana samodzielnie – jest delikatny peeling laserem erbowo-yagowym. To SUPERFACIAl czyli tak zwana „zimna ablacja”. Ta terapia też jest błyskawiczna. Polega ona na subtelnym odparowaniu jedynie wierzchnich warstw naskórka bez wywołania efektu termicznego w skórze. Ten peeling spektakularnie wyrównuje strukturę skóry, wygładza ją i rozjaśnia.

Bez względu na to, którą terapię wybierzemy jedno jest pewne: każdy zabieg pociąga za sobą konieczność używania filtra przeciwsłonecznego. Bez względu na jego rodzaj – skóra zawsze jest odrobinę bardziej wrażliwa. Pamiętajmy o tym aby troskliwie ją chronić przed słońcem.