Stomatologia

Jak rozwinąć gabinet stomatologiczny?

Udostępnij

Dlaczego warto inwestować w nowe technologie?

Współczesny trend w stomatologii dąży do postępowania małoinwazyjnego przy osiąganiu możliwie najlepszych efektów zabiegowych. Stomatologia jest jedyną gałęzią medycyny, z której usług pacjenci korzystają częściej prywatnie niż publicznie. Coraz bardziej są świadomi komfortu zabiegu i chętniej wybierają gabinety oferujące nowoczesne i wolne od bólu leczenie. Mniejsze powikłania pozabiegowe, kompleksowa opieka, bezpieczeństwo i skuteczność zabiegów to wymagania, jakie dzisiaj stawiane są placówkom. Z jednej strony czynniki te są dla wielu gabinetów wyzwaniem – ale jeśli spojrzymy na to z innej strony – są doskonałą wskazówką, jak zwiększyć popularność placówki. W osiąganiu wysoko postawionych celów pomocne stają się nowoczesne technologie, pozwalające na komfortowe leczenie pacjentów.

W jakie technologie warto wybrać?

Obecnie lasery w stomatologii uznane są za najbardziej nowoczesne i przyszłościowe urządzenia w gabinecie. Zastępują tradycyjne narzędzia rotacyjne oraz skalpele, oferują nowy, lepszy wymiar leczenia zębów. Sprawiają, że opracowywanie ubytków jest bezkontaktowe i często bezbolesne, a nieprzyjemny dźwięk i wibrację wiertła wyeliminowane, dlatego są idealnym narzędziem do pracy z dziećmi. Ze względu na wysoką precyzję działania pozwalają opracowywać konkretny rodzaj tkanki w ściśle określonym miejscu. Eliminują również powikłania pozabiegowe i skracają okres rekonwalescencji. Zabiegi stomatologiczne są w pełni bezpieczne i komfortowe dla pacjenta.


Jaki laser wybrać?

Najlepiej wybrać urządzenie, które będzie łączyło w sobie dwa najlepsze w stomatologii lasery Er:YAG i Nd:YAG. Laser Nd:YAG ze względu na głęboką penetrację oraz wysokie właściwości bakteriobójcze i biomodulacyjne doskonale sprawdza się w dezynfekcji, w przyśpieszaniu gojenia ran pozabiegowych oraz w zmniejszaniu efektu przeciwzapalnego. Natomiast laser Er:YAG jest wyjątkowo wydajny w ablacji zarówno tkanek twardych, jak i miękkich, dlatego jest idealnym narzędziem do chirurgii oraz opracowywania ubytków. W przeciwieństwie do tradycyjnych metod lasery pozwalają usunąć tylko próchniczo zmienione obszary zęba, zachowując jego zdrowe struktury.

Podczas wyboru urządzenia warto zwrócić uwagę na parametry pracy urządzenia, takie jak moc lasera, szeroki wybór długości czasu trwania impulsu oraz energię w impulsie.

Platforma Fotona LightWalker AT-S to jedyne urządzenie na rynku, które łączy dwie długości fal laserowych Nd:YAG i Er:YAG, oferując najszerszy zakres zastosowań klinicznych. Doskonale nadaje się zarówno do małego gabinetu, jak i dużej kliniki. Zastosowanie tych dwóch o wzajemnie uzupełniających się właściwościach laserów w jednej procedurze pozwala osiągać maksymalne efekty terapeutyczne. Laseroterapia to najdelikatniejsza metoda leczenia zębów, a nowoczesne systemy laserowe Fotona przenoszą tę koncepcję na najwyższy poziom komfortu i bezpieczeństwa. Ze względu na najwyższą moc spośród wszystkich dostępnych na rynku laserów oraz możliwość jej swobodnej regulacji pozwalają wykonywać znane procedury szybciej, precyzyjniej i skuteczniej, ale również otwierają nowe możliwości leczenia, takie jak: laserowe leczenie chrapania, stymulacja wzrostu włosów, efektywne i rentowne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Niezwykłą rolę w laseroterapii odgrywa długość impulsu. W zależności od czasu jego trwania można uzyskać odmienny efekt terapeutyczny, od szybkiej ablacji po głęboki efekt termiczny. Systemy stomatologiczne Fotona posiadają aż 5 różnych trybów pracy impulsu, od bardzo krótkiego do bardzo długiego okresu jego trwania, pozwalając na dopasowanie parametrów do danej procedury i osiąganie zamierzonych efektów zabiegowych. Platforma stomatologiczna Fotona LightWalker oferuje najwyższy standard leczenia stomatologicznego, zapewniając jednocześnie prostotę użycia w:

  • stomatologii zachowawczej
  • endodoncji
  • periodontologii
  • chirurgii
  • implantologii
  • leczeniu nadwrażliwości zębów
  • wybielaniu zębów metodą TouchWhiteTM
  • zabiegach z zakresu medycyny estetyczne

Strona wyłącznie przeznaczona dla profesjonalistów

Dostęp do treści jest możliwy wyłącznie dla profesjonalistów – osób wykonujących zawód medyczny lub prowadzących obrót wyrobami medycznymi.

Potwierdzam, że wykonuję zawód medyczny lub prowadzę obrót wyrobami.

Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.
Przepraszamy, ale nasza strona internetowa jest przeznaczona wyłącznie dla osób wykonujących zawód medyczny lub prowadzących obrót wyrobami medycznymi zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

BTL POLSKA SP. Z O.O.

ul. Leonidasa 49,
02-239 Warszawa
tel. +48 22 667 02 76
fax. +48 22 667 95 39
E-mail: btlnet@btlnet.pl