Medycyna estetyczna

FOTONA – ENDOLIFT, czyli piękno od środka

Udostępnij

Stres ostatniego roku dał się we znaki na różnych poziomach. Często zauważamy, że także nasza skóra ucierpiała. Stała się delikatniejsza, bardziej wiotka a zmarszczki i bruzdy pogłębiły się. Nic dziwnego – jesteśmy całością a nasze ciało i umysł są połączone bardziej niż nam się wydaje. Automasaże i medytacja to doskonały pomysł na przywrócenie równowagi emocjonalnej  złapanie dystansu do świata. A nowoczesna medycyna estetyczna pomoże szybko i bezstresowo powrócić do doskonałej, młodzieńczej formy.

 

Wyciszająca sesja jogi wieczorem, kąpiel z bogatą w magnez solą epsom, długi spacer i automasaże twarzy. Warto spróbować wprowadzić te czynności do naszego codziennego rozkładu dnia. Nie muszą trwać długo, nie musimy również robić wszystkiego jednego dnia. Chodzi raczej o to, aby codziennie wygospodarować sobie czas, przestrzeń na ukojenie umysłu i spokojny, odprężający relaks dla ciała. Automasaż twarzy cudownie wycisza ale przy okazji ma też bardzo realne przełożenie na wygląd twarzy i poprawę kondycji skóry. Prosty, pięciominutowy trening dla twarzy zaskoczy Cię bardzo pozytywnie. Zanim zaczniesz masaż – a możesz robić go intuicyjnie, możesz korzystać z tutoriali w Internecie, używać rozmaitych masażerów lub po prostu: własnych dłoni – nałóż na umytą, oczyszczoną skórę bogate serum lub ulubiony olejek. To da delikatny poślizg, zapobiegnie też rozciąganiu skóry a sam masaż będzie bardziej komfortowy. Pamiętaj – to ma być przyjemne doświadczenie a nie bolesne. Twój organizm nie potrzebuje już dodatkowego stresu. Uciskaj, oklepuj, skup się na obszarach w których poczujesz wiotkość mięśni i osłabienie napięcia skóry. A jeśli dla większej motywacji potrzebujesz konkretnej, szybkiej poprawy wyglądu – wypróbuj nowy zabieg laserem FOTONA. Endolift to poprawa napięcia, wypełnienie bruzd, likwidowanie tzw. chomików i wiotkości skóry – bez wypełniaczy, sali operacyjnej i bez rekonwalescencji. Bezpiecznie bez względu na porę roku. Laser FOTONA  to przełomowa technologia, która zmienia sposób myślenia o zabiegach medycyny estetycznej. Zero stresu – maksimum efektu.

 

Laser z przyszłości

FOTONA jest właściwie  połączeniem dwóch laserów Er:YAG (erbowo-yagowego) Nd:YAG (neodymowo-yagowego). Synergicznie wykorzystuje możliwości obu technologii oferując niespotykaną dotąd precyzję i skuteczność a przy tym również minimalną inwazyjność zabiegów.  Energia lasera erbowo-yagowego jest  pochłaniana w docelowym chromoforze skóry czyli w wodzie. Chromofory to inaczej substancje, które absorbują energię świetlną o konkretnej długości fali. To sprawia, że ten laser FOTONA działa z mikromilimetrową precyzją i do maksimum ogranicza niepożądane efekty, takie jak nadmierne przegrzanie czy rumień. Drugi z laserów w tym urządzeniu – neodymowo-yagowy – głęboko penetruje skórę, wywołując efekt termiczny i powodując przebudowę głębokich warstw skóry ale bez uszkadzania naskórka. Czas potrzebny na dojście do siebie i regenerację – jest dzięki temu niespotykanie krótki. Przy tak ogromnej skuteczności terapii to naprawdę wyjątkowe!

 

Wnętrze się liczy

FOTONA oferuje laserowy endolifting twarzy – czyli globalne wygładzenie i napięcie, spłycenie lub wręcz likwidacja bruzd nosowo-wargowych,  poprawa owalu twarzy (znikają chomiczki) – wykonany od wewnętrznej strony ust. Pierwsze, i to całkowicie naturalne efekty widać po upływie około miesiąca od zabiegu. Nie ma żadnych zmian rysów twarzy – po prostu staje się ona z dnia na dzień młodsza i wygląda na bardziej wypoczętą. Na czym dokładnie polega Endolift FOTONA ? Jest to procedura oferująca rezultaty porównywalne do operacji plastycznej wykorzystująca laseroterapię światłowodową. Jest możliwa do wykonania w sterylnych warunkach gabinetu dermatologicznego. Ta terapia polega na stymulowaniu kurczenia się włókien kolagenowych w wyniku nagrzewania tkanek od strony jamy ustnej. Zainicjowane w ten sposób procesy neokolagenezy oraz remodelingu włókien kolagenowych, prowadzą do zagęszczenia struktury skóry właściwej. Temperatura bardzo precyzyjnie wpływa też na aktywację nowego kolagenu i kurczenie się istniejących włókien. Laser wpływa na  wewnętrzne mięśnie w jamie ustnej, boczne mięśnie jarzmowe i górną oraz dolną część ust. Możliwa jest odbudowa kolagenu na całej grubości tkanek – obserwujemy  więc widoczne zagęszczenie i ujędrnienie skóry twarzy. Więcej? Doświadczony lekarz może także pracować na wewnętrznej stronie powieki osiągając efekt podobny do chirurgicznej blepharoplastyki!

Nowoczesna medycyna estetyczna patrzy na człowieka całościowo. Ważny dla niej jest zarówno ogólny stan zdrowia i wygląd zewnętrzny jak i psychika oraz jego emocje. Zabiegi poprawiające urodę nie powinny narażać nas na dodatkowy stres, szczególnie w niepewnych czasach pandemii. Czas rekonwalescencji powinien być skrócony do minimum, za to rezultaty muszą być spektakularne. Tego oczekujemy i to dają nam innowacyjne technologie połączone z wiedzą i doświadczeniem specjalistów. Terapie estetyczne, poza oczywistymi bonusami, mają za zadanie także, poprawić poziom wiary w siebie, zwiększyć zadowolenie z życia i wnieść do niego więcej optymizmu. Endolifting laserem FOTONA  – spełnia te warunki perfekcyjnie.

 

Strona wyłącznie przeznaczona dla profesjonalistów

Dostęp do treści jest możliwy wyłącznie dla profesjonalistów – osób wykonujących zawód medyczny lub prowadzących obrót wyrobami medycznymi.

Potwierdzam, że wykonuję zawód medyczny lub prowadzę obrót wyrobami.

Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.
Przepraszamy, ale nasza strona internetowa jest przeznaczona wyłącznie dla osób wykonujących zawód medyczny lub prowadzących obrót wyrobami medycznymi zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

BTL POLSKA SP. Z O.O.

ul. Leonidasa 49,
02-239 Warszawa
tel. +48 22 667 02 76
fax. +48 22 667 95 39
E-mail: btlnet@btlnet.pl