Zabiegi

Bezpieczne wybielanie zębów Fotona TouchWhite™

Jednym z najbardziej pożądanych aspektów jest biały uśmiech, w związku z tym popyt na stomatologię estetyczną systematycznie rośnie. Najprostsze i najtańsze rozwiązania dostępne w aptece dają słaby i krótkotrwały efekt. Wśród bardziej zaawansowanych metod możemy wyróżnić wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym. Najczęściej polega ono na nakładaniu preparatu na zęby, a następnie przyśpieszaniu jego działania za pomocą ciepła dostarczanego za pośrednictwem lampy halogenowej, diody led, czy laserów. Niekiedy jednak niepożądane, termiczne oddziaływanie światła może nieść za sobą nieodwracalne, negatywne skutki, takie jak nadwrażliwość zębów.

Dlaczego wybielanie zębów laserem Fotona jest bezpieczne?

Opatentowana procedura wybielania zębów Fotona TouchWhite™ to najszybszy, najdelikatniejszy i nieinwazyjny zabieg. Wykorzystuje wiązkę lasera Er:YAG, która jest najlepiej absorbowana w wodzie, czyli w głównym składniku materiałów wybielających. Wiązka lasera Er:YAG jest całkowicie pochłaniana w cienkiej warstwie żelu wybielającego i nie przenika do głębszych struktur zęba, jak ma to miejsce w przypadku innych metod wybielania zębów. Cała energia lasera jest w efektywny sposób wykorzystywana do ogrzania materiału wybielającego, a co za tym idzie proces wybielania przebiega szybciej.

Na bezpieczeństwo zabiegu w dużej mierze wpływają zastosowane parametry pracy lasera Er:YAG, takie jak niska energia impulsu przy długim czasie jego trwania oraz znaczący rozmiar plamki lasera. Badania dowodzą o wysokiej skuteczności metody Fotona TouchWhite™ zarówno w wybielaniu zębów żywych, jak i martwych oraz przebarwionych na skutek działania fluorozy czy niektórych leków.

Korzyści dla lekarza, jak i pacjenta!

Zastosowanie technologii Fotona TouchWhite™ jest korzystne zarówno dla lekarza i pacjenta. Zabieg za pomocą laserów Fotona przebiega 5-,10- krotnie szybciej oraz nie wymaga stosowania dodatkowych preparatów światłoczułych. Cała procedura jest w pełni bezpieczna oraz nie ma ryzyka ogrzania miazgi czy głębszych struktur zębów.
Pacjent nie musi rezygnować z porannej kawy, czy ulubionych ciemnych warzyw i owoców, aby dalej cieszyć się białym uśmiechem.

Efekty przed/po

Jesteś zainteresowany naszym produktem?

katalog-fotona

Odkryj więcej możliwości

Przełomowe rozwiązanie do walki z próchnicą. Opracowywanie ubytków laserem Fotona jest bezkontaktowe, precyzyjne i szybsze do przeprowadzenia.

Strona wyłącznie przeznaczona dla profesjonalistów

Dostęp do treści jest możliwy wyłącznie dla profesjonalistów – osób wykonujących zawód medyczny lub prowadzących obrót wyrobami medycznymi.

Potwierdzam, że wykonuję zawód medyczny lub prowadzę obrót wyrobami.

Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.
Przepraszamy, ale nasza strona internetowa jest przeznaczona wyłącznie dla osób wykonujących zawód medyczny lub prowadzących obrót wyrobami medycznymi zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

BTL POLSKA SP. Z O.O.

ul. Leonidasa 49,
02-239 Warszawa
tel. +48 22 667 02 76
fax. +48 22 667 95 39
E-mail: btlnet@btlnet.pl