Zabiegi

Usuwanie przebarwień

Łagodne zmiany barwnikowe usuwa się powszechnie za pomocą zabiegów laserowych. Nowoczesne technologie są w stanie likwidować przebarwienia naskórkowe, jak i docierać do głębiej położonych zmian barwnikowych w skórze właściwej.

StarWalker® w leczeniu zmian barwnikowych

Najszerszą gamę zmian barwnikowych usuwa obecnie technologia Q-Switched z podwójną częstotliwością KTP, którą wykorzystano w urządzeniu Fotona Starwalker®. Ten najbardziej zaawansowany system laserowy wytwarza aż 4 rodzaje fal, w tym bardzo krótkie (picosekundowe) impulsy intensywnego światła, które rozbijają pojedyncze pigmenty, a nie całe komórki. To sprawia, że Starwalker® jest stosowany do usuwania „najtrudniejszych” tatuaży i dlatego też skutecznie pokonuje całe spektrum zmian barwnikowych: od piegów, przez melasmę, ostudę, plamy posłoneczne po przebarwienia wtórne. Innowacja Starwalkera® to zastosowanie do walki z przebarwienia dwóch rodzajów fal. Urządzenie za pomocą długości 532 nm usuwa płytkie przebarwienia naskórkowe, w tym piegi. Do walki z przebarwieniami w skórze właściwej Starwalker® wysyła fale o długości 1064 nm.

Laser Er: YAG w terapii przebarwień

Do walki z rogowaceniem i innymi zmianami barwnikowymi stosuje się lasery Er: YAG. Dają one rozjaśnienie przebarwień i wyrównanie kolorytu przy minimalnej głębokości penetracji i zredukowanej inwazyjności. Lasery erbowo-yagowe emitują falę świetlną o długości 2940 nm, a głowica frakcjonująca – dzięki systemowi minimalnej i szybkiej ablacji – usuwa gorące pozostałości tkanek tworzących zmianę barwnikową, co przyspiesza gojenie i redukuje nieprzyjemne odczucia.

Jak laser usuwa przebarwienie? Wyjaśnienia dla klientów

Mechanizm jest prosty: najpierw wiązka światła laserowego przechodzi przez tkanki i jest wchłaniana przez barwnik tworzący przebarwienie, bez uszkodzenia otaczających tkanek. Energia lasera rozkłada barwnik na mniejsze cząsteczki, które są usuwane z organizmu przez układ odpornościowy. Zanim skóra oczyści się, przebarwienie może być ciemniejsze, przez ok. 2 tygodnie będzie zanikać, po tym czasie możemy ocenić efektywność zabiegu. Co ważne dla bezpieczeństwa, fala świetlna jest pochłaniana wyłącznie przez nadmiar melaniny, bez uszkodzenia otaczających ją tkanek. Dlatego laserowe usuwanie przebarwień należy do zabiegów o wysokim bezpieczeństwie.

Rodzaje zmian barwnikowych usuwanych laserowo:

  • Przebarwienia różnego rodzaju twarzy, dekolcie, dłoniach, przedramionach.
  • Plamy soczewicowate, posłoneczne.
  • Melasma, ostuda.
  • Niektóre przebarwienia wrodzone.
  • Piegi.
  • Przebarwienia wtórne: pozapalne, polekowe, termiczne, pourazowe.

Efekty przed/po

Jesteś zainteresowany naszym produktem?

katalog-fotona

Odkryj więcej możliwości

Bezpieczna i skuteczna redukcja owłosienia jest nazywa w laseroterapii epilacją. Często jednak klienci posługują się określeniem depilacja laserowa.

Strona wyłącznie przeznaczona dla profesjonalistów

Dostęp do treści jest możliwy wyłącznie dla profesjonalistów – osób wykonujących zawód medyczny lub prowadzących obrót wyrobami medycznymi.

Potwierdzam, że wykonuję zawód medyczny lub prowadzę obrót wyrobami.

Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.
Przepraszamy, ale nasza strona internetowa jest przeznaczona wyłącznie dla osób wykonujących zawód medyczny lub prowadzących obrót wyrobami medycznymi zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

BTL POLSKA SP. Z O.O.

ul. Leonidasa 49,
02-239 Warszawa
tel. +48 22 667 02 76
fax. +48 22 667 95 39
E-mail: btlnet@btlnet.pl