Zabiegi

Usuwanie owłosienia

Bezpieczna i skuteczna redukcja owłosienia jest nazywa w laseroterapii epilacją. Często jednak klienci posługują się określeniem depilacja laserowa. Bez względu na nazewnictwo chodzi o trwałe zmniejszenie owłosienia skóry. Lasery Fotona są skuteczne w precyzyjnym usuwaniu zbędnego owłosienia twarzy, pach, dłoni i innych niewielkich powierzchni. Przy połączeniu ze skanerem, są w stanie opracowywać większe obszary, takie jak nogi, plecy, klatka piersiowa.

Co ważne, laser Nd: YAG oddziałuje zarówno na włosy ciemne jak i jasne przy każdym kolorze skóry. Wyjątkiem są wyłącznie włosy pozbawione pigmentu (białe lub siwe). Ze względu na najdłuższą falę 1064 nm laser działa destrukcyjnie na najgłębiej położone struktury odżywiające włos w mieszku włosowym. Włosy po zabiegu osłabiają się, po czym wypadają po 2-3 tygodniach.

Epilacja laserowa. Co klient powinien wiedzieć?

Epilacja laserowa daje pożądane efekty, gdy jest wykonywana w serii w odpowiednich odstępach czasu. Tylko wtedy jesteśmy w stanie wyłapać odpowiednie fazy wzrostu włosów (lasery działają tylko na włosy w aktywnej fazie wzrostu, część owłosienia jest w innych fazach). Włosy mogą po pewnym czasie odrastać z powodów hormonalnych, przy pewnych zaburzeniach klienci muszą się liczyć z większą liczbą powtórzeń. Laserowa redukcja owłosienia daje pożądane efekty estetyczne po wykonaniu serii. W zależności od obszaru zalecamy 3-5 sesji w odstępie od sześciu do ośmiu tygodni.

Efekty przed/po

Jesteś zainteresowany naszym produktem?

katalog-fotona

Odkryj więcej możliwości