Zabiegi

Usuwanie blizn i rozstępów

Które lasery sprawdzają się w leczeniu blizn i rozstępów? Odpowiedź jest prosta: optymalne są takie platformy laserowe, które emitują kilka rodzajów fal. Badania pokazują, że terapie skojarzone, wykorzystujące moc laserów Nd: YAG i Er: YAG, przewyższają skutecznością zabiegi jednorodne. Dają lepsze efekty, ponieważ oddziałują wielokierunkowo na różne struktury, tworzące blizny czy rozstępy. W zależności od rodzaju blizny, można także odpowiednio układać procedurę, ponieważ innego podejścia wymagają np. blizny potrądzikowe, a innego – przerostowe. Gdy stosujemy kilka technik – np. w leczeniu rozstępów – jednocześnie wygładzamy powierzchnię naskórka i przebudowujemy głębsze struktury kolagenowe skóry.

Nd:YAG i Er:YAG – razem mogą więcej!

Lasery Nd: YAG oddziałują na skórę właściwą, zwiększając syntezę nowego kolagenu i elastyny poprzez pobudzenie fibroblastów. Energia cieplna przebudowuje także istniejące włókna kolagenowe. Zastosowana tutaj technika FRAC3 tworzy w skórze trójwymiarową matrycę mikrouszkodzeń. Wokół tych punktów, położonych równomiernie w całej strukturze skóry, rozpoczyna się intensywna przebudowa. Co widzi klient? Po serii zabiegów skóra pokryta blizną czy rozstępami staje się elastyczna, bez przykurczów, zaników (wgłębień) i zgrubień. Jej barwa zaczyna wtapiać się w koloryt otaczającego ją ciała. Proces ten narasta przez 3-6 miesięcy po terapii. Metoda nieablacyjnego frakcjonowania Nd: YAG jest szczególnie polecana przy rozstępach, bliznach zanikowych i pooperacyjnych.

Laser Er: YAG uzupełnia terapię, jest natomiast podstawą zabiegów na blizny potrądzikowe. Łagodny resurfacing z minimalną ablacją wygładza powierzchnię blizn (a także rozstępów). Fala świetlna o długości 2940 nm złuszcza naskórek, ale indukuje także na przebudowę kolagenu. Minimalna ablacja jest tutaj pożądana, ponieważ od razu usuwa pozostałości zniszczonej laserowo tkanki. Zmniejsza to odczucia pozabiegowe i skraca rekonwalescencję.

Rodzaje blizn usuwanych laserowo

Laserowo usuwa się: blizny zanikowe i przerostowe, potrądzikowe, po zabiegach chirurgicznych (po cesarskim cięciu), polekowe, powypadkowe, po poparzeniach, ukąszeniach, po usuniętych tatuażach. Zabiegi laserowe mogą być wykonywane zarówno na świeże jak i wieloletnie rozstępy na całym ciele, zarówno u kobiet, jak i mężczyzn.

Efekty przed/po

Jesteś zainteresowany naszym produktem?

katalog-fotona

Odkryj więcej możliwości

Odmładzanie laserami Fotona to ultranowoczesna terapia łącząca w sobie różne, dopełniające i wzmacniające się techniki. Lasery działają na różnych głębokościach skóry, niwelują rozmaite niedoskonałości oraz przyspieszają naturalną regenerację skóry. Oto jedne z najpopularniejszych kuracji laserami Fotona: Procedura Piano®…

Bezpieczna i skuteczna redukcja owłosienia jest nazywa w laseroterapii epilacją. Często jednak klienci posługują się określeniem depilacja laserowa.

Strona wyłącznie przeznaczona dla profesjonalistów

Dostęp do treści jest możliwy wyłącznie dla profesjonalistów – osób wykonujących zawód medyczny lub prowadzących obrót wyrobami medycznymi.

Potwierdzam, że wykonuję zawód medyczny lub prowadzę obrót wyrobami.

Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.
Przepraszamy, ale nasza strona internetowa jest przeznaczona wyłącznie dla osób wykonujących zawód medyczny lub prowadzących obrót wyrobami medycznymi zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

BTL POLSKA SP. Z O.O.

ul. Leonidasa 49,
02-239 Warszawa
tel. +48 22 667 02 76
fax. +48 22 667 95 39
E-mail: btlnet@btlnet.pl