Zabiegi

Usuwanie blizn i rozstępów

Które lasery sprawdzają się w leczeniu blizn i rozstępów? Odpowiedź jest prosta: optymalne są takie platformy laserowe, które emitują kilka rodzajów fal. Badania pokazują, że terapie skojarzone, wykorzystujące moc laserów Nd: YAG i Er: YAG, przewyższają skutecznością zabiegi jednorodne. Dają lepsze efekty, ponieważ oddziałują wielokierunkowo na różne struktury, tworzące blizny czy rozstępy. W zależności od rodzaju blizny, można także odpowiednio układać procedurę, ponieważ innego podejścia wymagają np. blizny potrądzikowe, a innego – przerostowe. Gdy stosujemy kilka technik – np. w leczeniu rozstępów – jednocześnie wygładzamy powierzchnię naskórka i przebudowujemy głębsze struktury kolagenowe skóry.

Nd:YAG i Er:YAG – razem mogą więcej!

Lasery Nd: YAG oddziałują na skórę właściwą, zwiększając syntezę nowego kolagenu i elastyny poprzez pobudzenie fibroblastów. Energia cieplna przebudowuje także istniejące włókna kolagenowe. Zastosowana tutaj technika FRAC3 tworzy w skórze trójwymiarową matrycę mikrouszkodzeń. Wokół tych punktów, położonych równomiernie w całej strukturze skóry, rozpoczyna się intensywna przebudowa. Co widzi klient? Po serii zabiegów skóra pokryta blizną czy rozstępami staje się elastyczna, bez przykurczów, zaników (wgłębień) i zgrubień. Jej barwa zaczyna wtapiać się w koloryt otaczającego ją ciała. Proces ten narasta przez 3-6 miesięcy po terapii. Metoda nieablacyjnego frakcjonowania Nd: YAG jest szczególnie polecana przy rozstępach, bliznach zanikowych i pooperacyjnych.

Laser Er: YAG uzupełnia terapię, jest natomiast podstawą zabiegów na blizny potrądzikowe. Łagodny resurfacing z minimalną ablacją wygładza powierzchnię blizn (a także rozstępów). Fala świetlna o długości 2940 nm złuszcza naskórek, ale indukuje także na przebudowę kolagenu. Minimalna ablacja jest tutaj pożądana, ponieważ od razu usuwa pozostałości zniszczonej laserowo tkanki. Zmniejsza to odczucia pozabiegowe i skraca rekonwalescencję.

Rodzaje blizn usuwanych laserowo

Laserowo usuwa się: blizny zanikowe i przerostowe, potrądzikowe, po zabiegach chirurgicznych (po cesarskim cięciu), polekowe, powypadkowe, po poparzeniach, ukąszeniach, po usuniętych tatuażach. Zabiegi laserowe mogą być wykonywane zarówno na świeże jak i wieloletnie rozstępy na całym ciele, zarówno u kobiet, jak i mężczyzn.

Efekty przed/po

Jesteś zainteresowany naszym produktem?

katalog-fotona

Odkryj więcej możliwości

Odmładzanie laserami Fotona to ultranowoczesna terapia łącząca w sobie różne, dopełniające i wzmacniające się techniki. Lasery działają na różnych głębokościach skóry, niwelują rozmaite niedoskonałości oraz przyspieszają naturalną regenerację skóry. Oto jedne z najpopularniejszych kuracji laserami Fotona: Procedura Piano®…

FOTONA 4D to mistrz laserowego odmładzania. Najbogatsze połączenie czterech laserowych procedur w jednym zabiegu.