Zabiegi

Przełomowe rozwiązanie do walki z próchnicą

Leczenie zębów za pomocą wiertła kojarzy się z uczuciem dyskomfortu zarówno dla pacjenta, jak i dla samego lekarza. Pacjenci często narzekają na ból oraz nieprzyjemne uczucie drgań. Natomiast lekarzom towarzyszy ucisk w okolicach nadgarstka, spowodowany przenoszeniem wibracji wiertła oraz obciążeń na staw operatora.

Laseroterapia to jedna z najdelikatniejszych metod leczenia zębów, a nowoczesne systemy laserowe Fotona przenoszą tę koncepcję na wyższy  poziom komfortu i bezpieczeństwa. Opracowywanie ubytków laserem Fotona jest bezkontaktowe, bezbolesne, precyzyjne i szybsze do przeprowadzenia. Nie wymaga podawania znieczulenia, dzięki czemu nawet pacjenci z niskim progiem odczuwania bólu będą w pełni zadowoleni z procesu leczenia.

Urządzenia stomatologiczne Fotona, zostały wyposażone w laser Er:YAG, charakteryzujący się wysoką absorpcją w wodzie oraz w hydroksyapatycie szkliwa. Próchniczo zmienione obszary zęba są bardziej uwodnione od zdrowych. Laser Fotona wykorzystuje różnice  zawartości wody i przy odpowiednim ustawieniu parametrów leczenia pozwala selektywnie usunąć tylko chore struktury zęba poprzez ich odparowanie, czyli ablację. Dodatkowo bakteriobójcze działanie wiązki lasera dezynfekuje opracowywany obszar, eliminując w ten sposób potrzebę wytrawiania i skraca czas trwania zabiegu.

Dlaczego warto wybrać laser Fotona?

Lasery stomatologiczne Fotona poprzez wysokie wartości mocy  pozwalają na opracowywanie ubytków każdej klasy, zarówno w szkliwie, jak i w zębinie. Dodatkowo, dzięki opatentowanym i nowoczesnym technologiom zapewniają najwyższy poziom kontroli i bezpieczeństwa.

Technologia zmiennych impulsów kwadratowych VSP

Unikalne i opatentowane rozwiązanie pozwala na natychmiastowe osiąganie wprowadzonej wartości energii impulsu w ściśle określonym przedziale czasowym. Taki sposób działania zapewnia zabiegi na najwyższym poziomie bezpieczeństwa, ponieważ wiązka lasera nie rozgrzewa otaczającej tkanki w przeciwieństwie do innych rozwiązań laserowych. Zabiegi są bardziej precyzyjne w porównaniu ze standardowymi rozwiązaniami laserowymi.

Technologia impulsów kwadratowych QSP

To innowacyjny tryb impulsu, składający się z 5 podimpulsów. Podczas opracowywania tkanek twardych wiązką lasera powstaje tymczasowa chmura ablacyjna. Tryb QSP ma tak dobrane odstępy pomiędzy podimpulsami, że każdy kolejny podimpuls emitowany jest dopiero gdy chmura ablacyjna opadnie. Pozwala na wyeliminowanie problemu rozpraszania się wiązki lasera i skupia ją w ściśle określonym punkcie. W tradycyjnych rozwiązaniach laserowych duża część energii jest rozpraszana w chmurze ablacyjnej, a wydajność i precyzja urządzenia znacząco spada. Tryb QSP pozwala na wyjątkowo szybkie opracowywanie ubytków przy wysokiej wydajności oraz precyzji.

Efekty przed/po

Jesteś zainteresowany naszym produktem?

katalog-fotona

Odkryj więcej możliwości

Strona wyłącznie przeznaczona dla profesjonalistów

Dostęp do treści jest możliwy wyłącznie dla profesjonalistów – osób wykonujących zawód medyczny lub prowadzących obrót wyrobami medycznymi.

Potwierdzam, że wykonuję zawód medyczny lub prowadzę obrót wyrobami.

Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.
Przepraszamy, ale nasza strona internetowa jest przeznaczona wyłącznie dla osób wykonujących zawód medyczny lub prowadzących obrót wyrobami medycznymi zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

BTL POLSKA SP. Z O.O.

ul. Leonidasa 49,
02-239 Warszawa
tel. +48 22 667 02 76
fax. +48 22 667 95 39
E-mail: btlnet@btlnet.pl