Zabiegi

Skuteczne leczenie peri-implantitis

Implanty pozwalają zaprojektować uśmiech o jakim zawsze marzyli Twoi Pacjenci. Niestety czasem nawet najlepiej przeprowadzony zabieg implantologiczny może zakończyć się zapaleniem peri-implnatitis. Jest wiele metod leczenia, jednak większość z nich jest inwazyjna, wiąże się z ryzykiem mechanicznego i termicznego uszkodzenia powierzchni implantu oraz z długim okresem rekonwalescencji.

Na popularności zyskało nowoczesne podejście do leczenia z zastosowaniem laserów Er:YAG i Nd:YAG, ze względu na osiąganie sukcesu terapeutycznego przy minimalnej inwazyjności. Procedura wykorzystuje dwie długości fal o odmiennych, a jednocześnie uzupełniających się właściwościach.

Skuteczne leczenie peri-implantits w 3 krokach!

W pierwszym etapie za pomocą wiązki lasera Er:YAG selektywnie i precyzyjnie usuwana jest tkanka ziarninowa. W kolejnym kroku wiązka lasera usuwa biofilm z powierzchni implantu. Zastosowanie lasera Er:YAG pozwala w bezpieczny sposób usunąć patologiczną tkankę oraz bakterie, bez ryzyka termicznego i mechanicznego uszkodzenia powierzchni implantu. W trzecim kroku wykorzystywane jest bakteriobójcze i biomodulacyjne działanie światła lasera Nd:YAG w celu dezynfekcji tkanki miękkiej oraz kości i przyśpieszeniu gojenia tkanek.

Jakie są zalety leczenia peri-implantitis laserem Fotona?

Zastosowanie laserów stomatologicznych Fotona w leczeniu zapalenia okołoszczepowego pozwala na eliminację bakterii zarówno z powierzchni kości, jak i implantu bez ryzyka termicznego i mechanicznego uszkodzenia. Ze względu na biomodulacyjne działanie światła lasera Nd:YAG proces gojenia oraz ponownej osteointegracji zachodzi szybciej, a odpowiedź zapalna jest zmniejszona.

Jesteś zainteresowany naszym produktem?

katalog-fotona

Odkryj więcej możliwości

Jednym z najbardziej pożądanych aspektów jest biały uśmiech, w związku z tym popyt na stomatologię estetyczną systematycznie rośnie. Najprostsze i najtańsze rozwiązania dostępne w aptece dają słaby i krótkotrwały efekt. Wśród bardziej zaawansowanych metod możemy wyróżnić wybielanie zębów…

Strona wyłącznie przeznaczona dla profesjonalistów

Dostęp do treści jest możliwy wyłącznie dla profesjonalistów – osób wykonujących zawód medyczny lub prowadzących obrót wyrobami medycznymi.

Potwierdzam, że wykonuję zawód medyczny lub prowadzę obrót wyrobami.

Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.
Przepraszamy, ale nasza strona internetowa jest przeznaczona wyłącznie dla osób wykonujących zawód medyczny lub prowadzących obrót wyrobami medycznymi zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

BTL POLSKA SP. Z O.O.

ul. Leonidasa 49,
02-239 Warszawa
tel. +48 22 667 02 76
fax. +48 22 667 95 39
E-mail: btlnet@btlnet.pl