Zabiegi

Skuteczne leczenie peri-implantitis

Implanty pozwalają zaprojektować uśmiech o jakim zawsze marzyli Twoi Pacjenci. Niestety czasem nawet najlepiej przeprowadzony zabieg implantologiczny może zakończyć się zapaleniem peri-implnatitis. Jest wiele metod leczenia, jednak większość z nich jest inwazyjna, wiąże się z ryzykiem mechanicznego i termicznego uszkodzeniem powierzchni implantu oraz z długim okresem rekonwalescencji.

Na popularności zyskało nowoczesne podejście do leczenia z zastosowaniem laserów Er:YAG i Nd:YAG, ze względu na osiąganie sukcesu terapeutycznego przy minimalnej inwazyjności. Procedura wykorzystuje dwie długości fal o odmiennych, a jednocześnie uzupełniających się właściwościach.

Skuteczne leczenie peri-implantits w 3 krokach!

W pierwszym etapie za pomocą wiązki lasera Er:YAG selektywnie i precyzyjnie usuwana jest tkanka ziarninowa. W kolejnym kroku wiązka lasera usuwa biofilm z powierzchni implantu. Zastosowanie lasera Er:YAG pozwala w bezpieczny sposób usunąć patologiczną tkankę oraz bakterie, bez ryzyka termicznego i mechanicznego uszkodzenia powierzchni implantu. W trzecim kroku wykorzystywane jest bakteriobójcze i biomodulacyjne działanie światła lasera Nd:YAG w celu dezynfekcji tkanki miękkiej oraz kości i przyśpieszeniu gojenia tkanek.

Jakie są zalety leczenia peri-implantitis laserem Fotona?

Zastosowanie laserów stomatologicznych Fotona w leczeniu zapalenia okołoszczepowego pozwala na eliminację bakterii zarówno z powierzchni kości, jak i implantu bez ryzyka termicznego i mechanicznego uszkodzenia. Ze względu na biomodulacyjne działanie światła lasera Nd:YAG proces gojenia oraz ponownej osteointegracji zachodzi szybciej, a odpowiedź zapalna jest zmniejszona.

Jesteś zainteresowany naszym produktem?

katalog-fotona

Odkryj więcej możliwości

Jednym z najbardziej pożądanych aspektów jest biały uśmiech, w związku z tym popyt na stomatologię estetyczną systematycznie rośnie. Najprostsze i najtańsze rozwiązania dostępne w aptece dają słaby i krótkotrwały efekt. Wśród bardziej zaawansowanych metod możemy wyróżnić wybielanie zębów…