Zabiegi

Odmładzanie skóry

Odmładzanie laserami Fotona to ultranowoczesna terapia łącząca w sobie różne, dopełniające i wzmacniające się techniki. Lasery działają na różnych głębokościach skóry, niwelują rozmaite niedoskonałości oraz przyspieszają naturalną regenerację skóry. Oto jedne z najpopularniejszych kuracji laserami Fotona:

Procedura Piano®

Dla ujędrnienia, zliftingowania i głębokiego odnowienia skóry. To kuracja idealna dla skór dojrzałych. Sprawdza się przy wiotkiej, luźnej skórze twarzy, szyi i dekoltu, w terapii zmarszczek i bruzd grawitacyjnych, rekomendowana dla osób z rozmytym konturem twarzy (opadające policzki, drugi podbródek). Ta procedura może być wykonywana także na ciele, na przykład przy wiotkiej skórze wybranych obszarów (przede wszystkim: kolana, ramiona, uda, pośladki).

Ogrzewana jest tu skóra właściwa ale nie ma wzrostu temperatury w naskórku, więc zabieg jest bezbolesny. Ciepło stymuluje tworzenie nowego kolagenu, oraz skraca jego istniejące już włókna. Pobudza także pracę fibroblastów do produkcji elastyny i kwasu hialuronowego. Skóra jest pięknie napięta i ujędrniona. Moc lasera dociera tu głębiej – aż do tkanek podskórnych! PIANO wydłuża na niespotykaną skalę impulsy lasera Nd: YAG, powodując równomierne i całościowe nagrzanie skóry właściwej, ale nie tylko! To najgłębszy laserowy lifting, który działa nawet na powięź mięśniową, spektakularnie napina duże powierzchnie.

Frakcjonowanie 3D

Globalne, głębokie odmłodzenie i regeneracja ale także likwidacja blizn (na przykład potrądzikowych). Kuracja wskazana zarówno dla osób dojrzałych z wiotką, luźną skórą twarzy, szyi i dekoltu jak i młodszych z bliznami po przebytym trądziku. Doskonale sprawdza się w terapii zmarszczek i bruzd grawitacyjnych, polecany jest dla osób z rozmytym konturem twarzy (opadające policzki, drugi podbródek). Ten tryb lasera można stosować także do poprawy napięcia i ujędrnienia  wybranych obszarów ciała – na przykład przy wiotkości skóry na kolanach, ramionach, udach czy pośladkach).

FRAC3® to specjalna terapia nieablacyjna, która bez uszkadzania naskórka uruchamia trójwymiarową regenerację kolagenu w skórze. Starzenie kolagenowe (zachodzące w dojrzałej skórze) prowadzi do rozkręcania, a nawet zrywania włókien podporowych skóry. Aby je skręcić i odbudować stosujemy laser Nd: YAG w trybie FRAC3®. Krótkie i bezbolesne impulsy Nd: YAG tworzą na całym przekroju skóry sieć punktowych mikrouszkodzeń, bez naruszania ciągłości naskórka. Wokół tych punktów rozpoczyna się trójwymiarowe odmładzanie skóry. Naturalne procesy gojenia prowadzą do wytworzenia nowego kolagenu. Skóra – dzięki odbudowie włókien podporowych – zagęszcza się, napina i ujędrnia. Zmniejsza się widoczność zaskórników otwartych, porów skóry, wygładza się struktura i ujednolica barwa naskórka. Jest intensywna efekt jest naprawdę spektakularny.

Smooth – frakcjonowanie z elementami ablacji

Pełne odmłodzenie: odświeżenie, wygładzenie i perfekcyjny koloryt skóry. Polecany osobom z dojrzałą, wiotką skórą, które jednocześnie obserwują u siebie niedoskonałości powierzchniowe: rozszerzone pory, niejednolity koloryt, rumień, piegi, przebarwienia, niewielkie blizny. W czasie zabiegu, w którym światło lasera Er: YAG: wykonuje najpierw powierzchniową ablację naskórka (efekt odświeżenia cery jak po peelingu), a potem rozprasza się w skórze właściwej i przebudowuje kolagen. Działanie złuszczające jest tutaj lepsze niż przy średniej mikrodermabrazji, ale nie jest tak agresywne. Frakcjonowanie sprawia, że mikrokanaliki uszkodzonej skóry są otoczone nienaruszoną tkanką. Dzięki temu regeneracja jest szybka. Po zabiegu koloryt skóry ujednolica się, zmniejszają przebarwienia posłoneczne, piegi czy rozszerzone pory. Tekstura naskórka wygładza się, a głębiej naczynia krwionośne obkurcza. Ponieważ światło lasera rozprasza się i działa też na skórę właściwą, lifting termiczny skręca poluzowane z wiekiem włókna kolagenowe i pobudza produkcję nowego kolagenu. Przy minimalnej ablacji jest to zabieg skracający rekonwalescencję do jednego dnia zaczerwienienia skóry! Zabiegi laserowe to złoty standard w leczeniu zmian naczyniowych. Skutecznie zamykają rozszerzone naczynia krwionośne na twarzy i ciele (tzw. pajączki). Redukują rumień utrwalony i napadowy. Usuwają różnego rodzaju naczyniaki krwionośne i malformacje, plamy naczyniowe typu czerwonego wina itd. Co do zasady, leczenie laserowe może obejmować naczynia krwionośne o średnicy do 4 mm.

Fala o długości 1064 nm lasera Nd: YAG to obecnie najgłębiej penetrujący promień światła laserowego, który umożliwia leczenie nawet głęboko położonych zmian naczyniowych. Długo-impulsowe lasery Nd: YAG Fotony wnikają nawet na 5-6 mm w głąb skóry, co pozwala na wysoce skuteczne zabiegi. Niezależne badania pokazują, że ponad 75% pacjentów z głębokimi zmianami naczyniowymi widzi spektakularną poprawę po terapii Nd: YAG 1064 nm.

Światło lasera uderza w hemoglobinę, czyli czerwony barwnik krwi znajdujący się w żyle. Barwnik jest dla lasera chromoforem – pochłaniając energię, przekształca ją w ciepło. Dochodzi wtedy do odparowania wody i koagulacji (zniszczenia) naczynia. Rozszerzone naczynie zasklepia się, a zdegradowane tkanki zostają usunięte przez układ odpornościowy, podobnie jak siniaki, w ciągu kilkunastu dni. Zjawisko to nazywa się fototermolizą. Drugie trudne określenie to fototermoliza selektywna, zjawisko bardzo ważne dla bezpieczeństwa. Chodzi o to, że laser naczyniowy działa precyzyjnie tylko i wyłącznie w obszarze leczonych zmian. Otaczające tkanki pozostają nietknięte i są w pełni bezpieczne.

Fotoodmładzanie 3T

Nieinwazyjny, rozświetlający i odmładzający remodeling skóry dla osób, które nie lubią tracić czasu na rekonwalescencję. Osoby z pierwszymi objawami starzenia, potrzebujące zabiegów nieinwazyjnych, szukające terapii, która zadziała jednocześnie na kilka problemów (przebarwienia, rozszerzone naczynka, utrata jędrności skóry), osoby z objawami fotostarzenia. Jest to atrakcyjna opcja kuracji, ponieważ nie wyłącza z codziennej aktywności i nie wymaga znieczulenia, przed procedurą – stosuje się tu jedynie chłodzenie zimnym powietrzem. Doskonała alternatywa dla głębokich peelingów chemicznych, które oddziałują na warstwę papilarną skóry właściwej, ale wiążą się z dłuższą rekonwalescencją.

Technika świetlnego remodelingu kolagenu laserem Nd: YAG, zwana inaczej terapią T3, nie uszkadza naskórka. Nazwa T3 wywodzi się od słów opisujących efekty zabiegu: Tightening, Toning, Texturing, czyli napinanie, wyrównanie kolorytu i poprawa struktury skóry. Efekt napięcia (Tightening) osiągany jest za sprawą liftingu termicznego, czyli podgrzania głębokich warstw skóry. Światło lasera Nd: YAG w trybie pracy VERSA jest pochłaniane też przez hemoglobinę i melaninę, dlatego redukuje przebarwienia, rumień i rozszerzone naczynka. W rezultacie koloryt skóry ujednolica się (Toning). Pobudzenie fibroblastów do produkcji kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego – prowadzi z kolei do zagęszczenia, napięcia i wygładzenia skóry (Texturing). Kompleksowe odmładzanie w jednej, nieinwazyjnej terapii!

 

 

Efekty przed/po

Jesteś zainteresowany naszym produktem?

katalog-fotona

Odkryj więcej możliwości

Strona wyłącznie przeznaczona dla profesjonalistów

Dostęp do treści jest możliwy wyłącznie dla profesjonalistów – osób wykonujących zawód medyczny lub prowadzących obrót wyrobami medycznymi.

Potwierdzam, że wykonuję zawód medyczny lub prowadzę obrót wyrobami.

Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.
Przepraszamy, ale nasza strona internetowa jest przeznaczona wyłącznie dla osób wykonujących zawód medyczny lub prowadzących obrót wyrobami medycznymi zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

BTL POLSKA SP. Z O.O.

ul. Leonidasa 49,
02-239 Warszawa
tel. +48 22 667 02 76
fax. +48 22 667 95 39
E-mail: btlnet@btlnet.pl