Zabiegi

Leczenie trądziku i blizn potrądzikowych

Zabiegi laserowe są coraz częściej włączane w protokoły leczenia trądziku. Dlatego urządzenia laserowe stają się standardowym wyposażeniem gabinetów dermatologicznych. Dermatolodzy kierują także pacjentów do gabinetów laseroterapii na zabiegi wspomagające terapię dermatologiczną.

Laserowa redukcja trądziku

W walce z aktywnymi formami trądziku skuteczne okazują się lasery Nd: YAG o długości fali 1064 nm. Mają działanie przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. Światło Nd: YAG bezpiecznie i całkowicie bezinwazyjnie przenika do skóry, gdzie: selektywnie niszczy nadaktywne gruczoły łojowe, zmniejsza ryzyko rozwoju nowych stanów zapalnych, przyspiesza gojenie, niszczy bakterie p.acnes bytujące wokół oraz bezpośrednio w mieszkach włosowych. Kolejna korzyść jest taka, że Nd: YAG stymuluje przebudowę kolagenu, co jest ważne w profilaktyce blizn potrądzikowych.

Laser na blizny potrądzikowe

Gdy trądzik został pokonany, ale pozostawił po sobie blizny, także sięgamy po laseroterapię. Fotona oferuje tutaj uzupełniający zabieg laserowy oparty na precyzyjnej i delikatnej procedurze resurfacingu skóry z wykorzystaniem wiązki Er: YAG. Laser delikatnie odparowuje mikronowe warstwy tworzące blizny potrądzikowe i odkrywa zdrową, nieuszkodzoną skórę. Laserowy resurfacing to szybka i przede wszystkim bezpieczna procedura. W przeciwieństwie do peelingów chemicznych i dermabrazji, pozwala na precyzyjną kontrolę głębokości penetracji.

Efekty przed/po

Jesteś zainteresowany naszym produktem?

katalog-fotona

Odkryj więcej możliwości

FOTONA 4D to mistrz laserowego odmładzania. Najbogatsze połączenie czterech laserowych procedur w jednym zabiegu.