Zabiegi

Leczenie PERIO skuteczne leczenie chorób przyzębia

Leczenie periodontologiczne Fotona TwinLight wykorzystuje dwie długości fali w jednej terapii. Takie podejście pozwala skutecznie wyleczyć choroby przyzębia nawet w przypadku ciężkiego przewlekłego zapalenia i stwarza najkorzystniejsze warunki gojenia się zmian, bez konieczności stosowania skalpela i szwów. Laser Er:YAG (2940 nm) wykorzystywany jest do usuwania kamienia poddziąsłowego, dekontaminacji, odkażania i opracowywania tkanek miękkich. W połączeniu z laserem Nd:YAG (1064 nm) daje wzmocniony efekt odkażania kieszeni (sterylizacja) i redukcji patogennych bakterii we florze kieszeni przyzębnej.

Cała procedura zabiegowa składa się z trzech etapów.

W pierwszym kroku wykorzystuje się bakteriobójcze i dezynfekujące działanie wiązki lasera Nd:YAG w celu oczyszczenia kieszeni przyzębnych. Laser Nd:YAG charakteryzuję się najgłębszą penetracją, dzięki czemu pozwala skutecznie usunąć bakterie. W drugim etapie wykorzystuje się powierzchowne działanie lasera Er:YAG w celu oczyszczenie kieszeni przyzębnej i korzenia z toksyn bakteryjnych oraz twardych złogów poddziąsłowych. Oczyszczanie kieszeni za pomocą lasera Er:YAG w przeciwieństwie do tradycyjnych metod jest minimalnie inwazyjne. W ostatnim etapie ponownie wykorzystuje się światło lasera Nd:YAG w celu stabilizacji skrzepu i przyśpieszenia gojenia.

Dlaczego warto wybrać lasery stomatologiczne Fotona?

Laser Fotona LightWalker to jedyny laser ja rynku, który posiada dwie długości fal Er:YAG i Nd:YAG w jednym urządzeniu. Połączenie dwóch odmiennych właściwości laserów pozwala na osiąganie wysokich efektów klinicznych. Laser Er:YAG działa powierzchownie i pozwala nieinwazyjnie usunąć twarde złogi poddziąsłowe. Natomiast laser Nd:YAG, dzięki głębokiej penetracji, właściwościom dezynfekującym oraz biomodulacyjnym pozwala na skuteczną dezynfekcję i przyśpiesza proces gojenia. Dodatkowo oprogramowanie podpowiada, jak krok po kroku wykonać prawidłowo leczenie.

Efekty przed/po

Jesteś zainteresowany naszym produktem?

katalog-fotona

Odkryj więcej możliwości

Jednym z najbardziej pożądanych aspektów jest biały uśmiech, w związku z tym popyt na stomatologię estetyczną systematycznie rośnie. Najprostsze i najtańsze rozwiązania dostępne w aptece dają słaby i krótkotrwały efekt. Wśród bardziej zaawansowanych metod możemy wyróżnić wybielanie zębów…