Zabiegi

Leczenie PERIO skuteczne leczenie chorób przyzębia

Leczenie periodontologiczne Fotona TwinLight wykorzystuje dwie długości fali w jednej terapii. Takie podejście pozwala skutecznie wyleczyć choroby przyzębia nawet w przypadku ciężkiego przewlekłego zapalenia i stwarza najkorzystniejsze warunki gojenia się zmian, bez konieczności stosowania skalpela i szwów. Laser Er:YAG (2940 nm) wykorzystywany jest do usuwania kamienia poddziąsłowego, dekontaminacji, odkażania i opracowywania tkanek miękkich. W połączeniu z laserem Nd:YAG (1064 nm) daje wzmocniony efekt odkażania kieszeni (sterylizacja) i redukcji patogennych bakterii we florze kieszeni przyzębnej.

Cała procedura zabiegowa składa się z trzech etapów.

W pierwszym kroku wykorzystuje się bakteriobójcze i dezynfekujące działanie wiązki lasera Nd:YAG w celu oczyszczenia kieszeni przyzębnych. Laser Nd:YAG charakteryzuję się najgłębszą penetracją, dzięki czemu pozwala skutecznie usunąć bakterie. W drugim etapie wykorzystuje się powierzchowne działanie lasera Er:YAG w celu oczyszczenie kieszeni przyzębnej i korzenia z toksyn bakteryjnych oraz twardych złogów poddziąsłowych. Oczyszczanie kieszeni za pomocą lasera Er:YAG w przeciwieństwie do tradycyjnych metod jest minimalnie inwazyjne. W ostatnim etapie ponownie wykorzystuje się światło lasera Nd:YAG w celu stabilizacji skrzepu i przyśpieszenia gojenia.

Dlaczego warto wybrać lasery stomatologiczne Fotona?

Laser Fotona LightWalker to jedyny laser ja rynku, który posiada dwie długości fal Er:YAG i Nd:YAG w jednym urządzeniu. Połączenie dwóch odmiennych właściwości laserów pozwala na osiąganie wysokich efektów klinicznych. Laser Er:YAG działa powierzchownie i pozwala nieinwazyjnie usunąć twarde złogi poddziąsłowe. Natomiast laser Nd:YAG, dzięki głębokiej penetracji, właściwościom dezynfekującym oraz biomodulacyjnym pozwala na skuteczną dezynfekcję i przyśpiesza proces gojenia. Dodatkowo oprogramowanie podpowiada, jak krok po kroku wykonać prawidłowo leczenie.

Efekty przed/po

Jesteś zainteresowany naszym produktem?

katalog-fotona

Odkryj więcej możliwości

Strona wyłącznie przeznaczona dla profesjonalistów

Dostęp do treści jest możliwy wyłącznie dla profesjonalistów – osób wykonujących zawód medyczny lub prowadzących obrót wyrobami medycznymi.

Potwierdzam, że wykonuję zawód medyczny lub prowadzę obrót wyrobami.

Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.
Przepraszamy, ale nasza strona internetowa jest przeznaczona wyłącznie dla osób wykonujących zawód medyczny lub prowadzących obrót wyrobami medycznymi zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

BTL POLSKA SP. Z O.O.

ul. Leonidasa 49,
02-239 Warszawa
tel. +48 22 667 02 76
fax. +48 22 667 95 39
E-mail: btlnet@btlnet.pl