Zabiegi

Leczenie łysienia androgenowego – HAIRestart®

Łysienie androgenowe należy do najczęstszych odmian łysienia, może dotyczyć zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Jest uwarunkowane genetycznie, przyspieszają je m.in.: zła dieta, stres, choroby ogólnoustrojowe. W diagnostyce stosujemy badanie trichoskopowe i wywiad lekarski. W łysieniu androgenowym mieszki włosowe wrażliwe na działanie męskich hormonów skracają fazę wzrostu włosów (anagen), przez co zwiększa się liczba włosów „uśpionych” w stanie spoczynku (telogen). U mężczyzn cofa się wtedy linia włosów i stopniowo zanikają one od korony. U kobiet dochodzi do przerzedzenia na całej skórze głowy.

Efekty i schemat terapii

Podstawowa terapia składa się z trzech zabiegów laserem Er: YAG, wykonywanych co 6 tygodni. Można łączyć laseroterapię z nanopeptydami, które w formie serum nakłada się na skórę głowy bezpośrednio po zabiegu laserowym. Wnikają one do mieszków włosowych dzięki frakcjonowaniu, które wykonuje laser w trybie Smooth. Laser Er: YAG okazał się skuteczny w stymulacji wzrostu włosów u pacjentów z łysieniem androgenowym. Badania naukowe potwierdziły, że laser o długości fali świetlnej 2940 nm budzi „uśpione” włosy do fazy wzrostu.

Efekty terapii laserowej to:

  • większy wzrost nowych włosów,
  • wzmocnienie istniejących włosów, które stają się grubsze, bardziej wytrzymałe i wyglądają zdrowiej,
  • zwielokrotnienie wzrostu włosów z jednej jednostki włosowej,
  • hiperpigmentacja – odrastające włosy nie są siwe.

Dlaczego Er: YAG Fotona?

Platformy Fotony wyposażone w laser Er: YAG 2940 nm używają technologii VSP (Variable Square Pulse). „Kwadratowe impulsy laserowe” są bezpieczne, ponieważ w tej technologii nie ma powolnego wzrostu i długiego spadku mocy impulsu laserowego, co jest powszechne w mniej zaawansowanych technologiach. Powolne wzrosty i długie spadki mocy powodują niekontrolowane przegrzanie tkanek, co zwiększa ryzyko skutków ubocznych (np. oparzeń) i zmniejsza skuteczność leczenia. Technologia VSP umożliwia łatwe i precyzyjne traktowanie różnych tkanek, bez ogrzewania otaczających je okolic.

Użyty w zabiegach tryb Smooth opiera się na serii impulsów w trybie SP, gdzie można ustawić ich łączną moc. W trakcie jednego impulsu laser wytwarza nawet kilkaset mikrouszkodzeń, które dzięki technice frakcjonowania są otoczone zdrową skórą. Regeneracja przebiega więc bardzo szybko.

Jak wykonywać zabieg?

Poinformuj pacjenta, by zgłosił się na zabieg ze świeżo umytymi włosami. Zaczynamy zabieg od utworzenia przedziałka, prostopadle do linii czoła. Następnie wiązką lasera wykonujemy serię „strzałów” bez nakładania się na siebie (ang. stack), w dwóch przejściach: od czubka głowy do czoła i od czoła do czubka głowy. Przejścia powtarzamy dwukrotnie. Następnie tworzymy obok nowy przedziałek i powtarzamy procedurę. W ten sposób opracowujemy całą owłosioną skórę głowy. Po zabiegu pacjent powinien nawilżać głowę za pomocy serum z kwasem hialuronowym, by zapobiegać suchości i łuszczeniu. Jeśli zastosujesz na finał nanopeptydy, pacjent nie powinien myć głowy przez dobę po zabiegu.

Jesteś zainteresowany naszym produktem?

katalog-fotona

Odkryj więcej możliwości

Bezpieczna i skuteczna redukcja owłosienia jest nazywa w laseroterapii epilacją. Często jednak klienci posługują się określeniem depilacja laserowa.

Odmładzanie laserami Fotona to ultranowoczesna terapia łącząca w sobie różne, dopełniające i wzmacniające się techniki. Lasery działają na różnych głębokościach skóry, niwelują rozmaite niedoskonałości oraz przyspieszają naturalną regenerację skóry. Oto jedne z najpopularniejszych kuracji laserami Fotona: Procedura Piano®…

Najbardziej skuteczne są takie urządzenia, które potrafią usunąć wszystkie, także jaśniejsze pigmenty, zbliżone barwą do koloru ciała.

Strona wyłącznie przeznaczona dla profesjonalistów

Dostęp do treści jest możliwy wyłącznie dla profesjonalistów – osób wykonujących zawód medyczny lub prowadzących obrót wyrobami medycznymi.

Potwierdzam, że wykonuję zawód medyczny lub prowadzę obrót wyrobami.

Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.
Przepraszamy, ale nasza strona internetowa jest przeznaczona wyłącznie dla osób wykonujących zawód medyczny lub prowadzących obrót wyrobami medycznymi zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

BTL POLSKA SP. Z O.O.

ul. Leonidasa 49,
02-239 Warszawa
tel. +48 22 667 02 76
fax. +48 22 667 95 39
E-mail: btlnet@btlnet.pl