Zabiegi

Laserowe leczenie endodontyczne

Innowacyjna technologia Fotona TwinLight™ łączy właściwości dwóch wzajemnie uzupełniających się laserów Er:YAG Nd:YAG w jednej terapii, co pozwala na skuteczną dezynfekcję i oczyszczenie kanałów korzeniowych, nawet o skomplikowanej budowie anatomicznej.

Cała procedura składa się z dwóch kroków. W pierwszym etapie energia lasera Er:YAG wykorzystywana jest do wytworzenia fotoakustycznej fali uderzeniowej rozchodzącej się w roztworze oczyszczającym kanał korzeniowy. W wyniku działania fali kanał korzeniowy wraz z jego odgałęzieniami zostaje oczyszczony, a powierzchnia wolna od warstwy mazistej. W drugim etapie do kanału wprowadza się światłowód lasera Nd:YAG, w celu przeprowadzenia głębokiej dezynfekcji, nawet na głębokości wynoszącej 1000 μm. Istotną rolę odgrywa wysoka wartość szczytowa mocy lasera Nd:YAG, która indukuje maksymalną temperaturę impulsu, niezbędną do całkowitej eliminacji bakterii.

Laserowe leczenie endodontyczne to szybsza i łatwiejsza procedura z większym powodzeniem klinicznym. Jako jedyna usuwa 99,9% bakterii w całym systemie korzeniowym, skutecznie zmniejszając ryzyko ponownego leczenia.

Efekty przed/po

Jesteś zainteresowany naszym produktem?

katalog-fotona

Odkryj więcej możliwości

Jednym z najbardziej pożądanych aspektów jest biały uśmiech, w związku z tym popyt na stomatologię estetyczną systematycznie rośnie. Najprostsze i najtańsze rozwiązania dostępne w aptece dają słaby i krótkotrwały efekt. Wśród bardziej zaawansowanych metod możemy wyróżnić wybielanie zębów…

Strona wyłącznie przeznaczona dla profesjonalistów

Dostęp do treści jest możliwy wyłącznie dla profesjonalistów – osób wykonujących zawód medyczny lub prowadzących obrót wyrobami medycznymi.

Potwierdzam, że wykonuję zawód medyczny lub prowadzę obrót wyrobami.

Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.
Przepraszamy, ale nasza strona internetowa jest przeznaczona wyłącznie dla osób wykonujących zawód medyczny lub prowadzących obrót wyrobami medycznymi zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

BTL POLSKA SP. Z O.O.

ul. Leonidasa 49,
02-239 Warszawa
tel. +48 22 667 02 76
fax. +48 22 667 95 39
E-mail: btlnet@btlnet.pl