Zabiegi

Laserowe leczenie endodontyczne

Innowacyjna technologia Fotona TwinLight™ łączy właściwości dwóch wzajemnie uzupełniających się laserów Er:YAG Nd:YAG w jednej terapii, co pozwala na skuteczną dezynfekcję i oczyszczenie kanałów korzeniowych, nawet o skomplikowanej budowie anatomicznej.

Cała procedura składa się z dwóch kroków. W pierwszym etapie energia lasera Er:YAG wykorzystywana jest do wytworzenia fotoakustycznej fali uderzeniowej rozchodzącej się w roztworze oczyszczającym kanał korzeniowy. W wyniku działania fali kanał korzeniowy wraz z jego odgałęzieniami zostaje oczyszczony, a powierzchnia wolna od warstwy mazistej. W drugim etapie do kanału wprowadza się światłowód lasera Nd:YAG, w celu przeprowadzenia głębokiej dezynfekcji, nawet na głębokości wynoszącej 1000 μm. Istotną rolę odgrywa wysoka wartość szczytowa mocy lasera Nd:YAG, która indukuje maksymalną temperaturę impulsu, niezbędną do całkowitej eliminacji bakterii.

Laserowe leczenie endodontyczne to szybsza i łatwiejsza procedura z większym powodzeniem klinicznym. Jako jedyna usuwa 99,9% bakterii w całym systemie korzeniowym, skutecznie zmniejszając ryzyko ponownego leczenia.

Efekty przed/po

Jesteś zainteresowany naszym produktem?

katalog-fotona

Odkryj więcej możliwości

Jednym z najbardziej pożądanych aspektów jest biały uśmiech, w związku z tym popyt na stomatologię estetyczną systematycznie rośnie. Najprostsze i najtańsze rozwiązania dostępne w aptece dają słaby i krótkotrwały efekt. Wśród bardziej zaawansowanych metod możemy wyróżnić wybielanie zębów…