Zabiegi

Fotobiomodulacja – poznaj terapeutyczną moc światła

Laseroterapia od wielu lat jest powszechnie stosowana w wielu dziedzinach medycyny. Udowodniono, że niskoenergetyczne działanie promieniowania laserowego przyśpiesza reakcje zachodzące w komórkach. Światło lasera powoduje wzrost ATP w mitochondriach komórkowych, który jest źródłem energii potrzebnej do metabolizmu komórki. Zwiększenie poziomu ATP, przyśpiesza reakcję komórkowe, a tym samym procesy regeneracyjne zachodzą szybciej. Istotny wpływ na efektywność fotobiomodulacji ma głębokość penetracji wiązki lasera, która w przypadku lasera Nd:YAG jest największa.

Biomodulacja głowicą Genova

Zaawansowana głowica Genova została specjalnie zaprojektowana do laserów stomatologicznych Fotona w celu generowania plamki o unikalnym, kolimacyjnym i jednorodnym profilu wiązki światła laserowego Nd:YAG. Takie ukształtowanie wiązki światła laserowego pozwala na dostarczenie energii do tkanek o odpowiedniej gęstości, co przekłada się na wiele pozytywnych efektów biologicznych.

Zaliczyć do nich można: zwiększenie potencjału regeneracyjnego tkanek i narządów, działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne, przyśpieszanie gojenia się ran chirurgicznych, zmniejszenie obrzęków pourazowych, podniesienie odporności oraz poprawę krążenia.

 

Jesteś zainteresowany naszym produktem?

katalog-fotona

Odkryj więcej możliwości

Lasery stomatologiczne Fotona są idealnym narzędziem do wszystkich zabiegów na tkankach twardych i miękkich, w tym również implantologii. Powodzenie leczenia implantologicznego opiera się na stabilności i unieruchomieniu implantów. Precyzyjny laser Er:YAG jest idealnym narzędziem do usuwania tkanki ziarninowej…

Jednym z najbardziej pożądanych aspektów jest biały uśmiech, w związku z tym popyt na stomatologię estetyczną systematycznie rośnie. Najprostsze i najtańsze rozwiązania dostępne w aptece dają słaby i krótkotrwały efekt. Wśród bardziej zaawansowanych metod możemy wyróżnić wybielanie zębów…

Strona wyłącznie przeznaczona dla profesjonalistów

Dostęp do treści jest możliwy wyłącznie dla profesjonalistów – osób wykonujących zawód medyczny lub prowadzących obrót wyrobami medycznymi.

Potwierdzam, że wykonuję zawód medyczny lub prowadzę obrót wyrobami.

Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.
Przepraszamy, ale nasza strona internetowa jest przeznaczona wyłącznie dla osób wykonujących zawód medyczny lub prowadzących obrót wyrobami medycznymi zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

BTL POLSKA SP. Z O.O.

ul. Leonidasa 49,
02-239 Warszawa
tel. +48 22 667 02 76
fax. +48 22 667 95 39
E-mail: btlnet@btlnet.pl