Zabiegi

Fotobiomodulacja – poznaj terapeutyczną moc światła

Laseroterapia od wielu lat jest powszechnie stosowana w wielu dziedzinach medycyny. Udowodniono, że niskoenergetyczne działanie promieniowania laserowego przyśpiesza reakcje zachodzące w komórkach. Światło lasera powoduje wzrost ATP w mitochondriach komórkowych, który jest źródłem energii potrzebnej do metabolizmu komórki. Zwiększenie poziomu ATP, przyśpiesza reakcję komórkowe, a tym samym procesy regeneracyjne zachodzą szybciej. Istotny wpływ na efektywność fotobiomodulacji ma głębokość penetracji wiązki lasera, która w przypadku lasera Nd:YAG jest największa.

Biomodulacja głowicą Genova

Zaawansowana głowica Genova została specjalnie zaprojektowana do laserów stomatologicznych Fotona została zaprojektowana w celu generowania plamki o unikalnym, kolimacyjnym i jednorodnym profilu wiązki światła laserowego Nd:YAG. Takie ukształtowanie wiązki światła laserowego pozwala na dostarczenie energii do tkanek o odpowiedniej gęstości, co przekłada się na wiele pozytywnych efektów biologicznych.

Zaliczyć do nich można: zwiększenie potencjału regeneracyjnego tkanek i narządów, działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne, przyśpieszanie gojenia się ran chirurgicznych, zmniejszenie obrzęków pourazowych, podniesienie odporności oraz poprawę krążenia.

 

Jesteś zainteresowany naszym produktem?

katalog-fotona

Odkryj więcej możliwości

Przełomowe rozwiązanie do walki z próchnicą. Opracowywanie ubytków laserem Fotona jest bezkontaktowe, bezbolesne, precyzyjne i szybsze do przeprowadzenia.